וידאו

וידאו

עזרה ראשונה נפשית

סרטון הסבר לקורס עזרה ראשונה נפשית שמועבר באופן מתוקשב על ידי מרכז י.נ.ר – בסרטון נראה מדוע זה חשוב גם לאנשי מקצוע וגם למי שאין לו רקע טיפולי. כמו"כ מצורף סרטון דוגמה מהשיעור הראשון. דוגמה משיעור ראשון

לתוכן המלא »
וידאו

טיפול זוגי בתקופת חירום

הימים ימי משבר נגיף הקורונה, מיום ליום מתהדקות המגבלות על הציבור ואיתן האיסור להתקהלות והאזהרות מפני מפגשי חברה, וכאן עולות שאלות בדבר מפגשי טיפול פיזית או באמצעות עזרים וירטואליים.

לתוכן המלא »
וידאו

זוגיות בצל הקורונה

התקופה הזאת היא תקופה משברית, אנחנו פועלים יותר מתוך מערכת רגשית ופחות ממערכת אינטלקטואלית, זה כמובן יכול להציף מתחים רבים שנמצאים בתוך המערכת הזוגית, זה יכול ליצור קשיים בתוך המשפחה, יש לזה כמובן השפעה על הילדים, וכל יום שעובר יכול להיות גרוע יותר מהיום הקודם. הקן המשפחתי עלול להפוך להיות ביצה תובענית של רגשות שליליים, חרדות, חששות, ואמנם המשבר הנוכחי יעבור כמו כל משבר אחר שבסופו של דבר חולף, אך הוא יכול להשאיר אותנו פצועים וחבולים, נפשית, זוגית ומשפחתית.
איך אפשר להתנהל אחרת?

לתוכן המלא »
וידאו

כשהאמון נשבר לרסיסים

אתם מרגישים נבגדים, מושפלים, האדם הקרוב אליכם ביותר, האדם שהבטיח לכם את אהבתו ואתם נתתם בו את אמונכם, התגלה כמי שפגע ביקר לכם, באמון, במערכת הנישואין הכל כך חשובה לכם.
בנקודה הזאת הכל עשוי לקרוס לכם מול העיניים, ממש כמו האדם שרואה שעוד רגע הוא מת וכל חייו חולפים לו מול העיניים, גם אתם, ברגעים האלה מסתכלים על כל חייכם המשותפים, אתם נזכרים בשבתות היפות, בחופשות, במסיבות ימי ההולדת, בחוויות המשפחתיות, באמירות החיוביות והמלבלבות, ואתם שואלים את עצמכם כל כך הרבה שאלות, למה? מה עשיתי? איך הוא עשה לי דבר כזה? האם כל זה היה אמיתי? האם חלק מזה היה נכון? מה אמת ומה שקר.

לתוכן המלא »
וידאו

מודל התהליך הטיפולי

תשובה לבקשת הרחבת מודל התהליך הטיפולי מאת הרב שלום אביחי כהן הממשיג לתלמידים את התהליך הטיפולי ממעוף הציפור מנקודת מבט המתייחסת לשינוי הכרוך במסע לעולמו של מטופל.

לתוכן המלא »
וידאו

כשאהבה נגמרת

כשרגשות אהבה דועכים, כשהחוויה שנגמרה לה האהבה שאולי היתה ופרחה פעם אבל עכשיו נמוגה, זה יכול להיות קשה, מתסכל, אך לעתים גם משחרר ומתלווים לזה רגשות מעורבים, אך שאלה אחת מרחפת בחלל לפחות אצל חלק מהזוגות שמרגישים שחלום האהבה הגדול התנפץ לו – מה עושים? האם יש בכלל אפשרות להמשיך בזוגיות שאין בה אהבה? האם זהו לא סימן שעם דעיכת האהבה גם תוקפו של הקשר פג?

לתוכן המלא »
וידאו

לדעת להעביר מסרים שליליים

אתם רוצים לומר לבני הזוג שלכם שמשהו בהתנהגות שלו מפריע לכם. ניסיתם לעשות את זה יותר מפעם אחת אבל זה לא עובד. לא רק שהמסר לא עובר, הם גם מגיבים לכם בתוקפנות או בהסתגרות, הקושי שלכם נשאר תלוי באוויר ועכשיו התווסף קושי חדש, בני הזוג שלכם לא מבינים אתכם. אתם גם יודעים שזה יחזור על עצמו שוב ושוב, וזה פותח מעגל קסמים שלילי שמתחבר למעגלים נוספים שגורמים לכם להרגיש בודדים ולמערכת הנישואין שלכם להיות מעיקה ושלילית. איך אפשר לומר לבני הזוג שלנו מה מפריע לנו בהם, ולצפות שהפעם זה יישמע, יובן, ואולי אפילו סוף סוף ייפתר.

לתוכן המלא »
וידאו

לעצור את ההסלמה

מריבות צעקות לעתים בכיות, משפטים צורמים ודברים שזוגות רבים היו רוצים מאוד מאוד לשכוח זהו סרט רע שמלווה הרבה מאוד זוגות, שהיו רוצים לחיות בחיים מאושרים, אבל המריבות מתישות אותם, הורגות אותם, איך אפשר לריב בלי להיות מותשים – תתפלאו, זה אפשרי.

לתוכן המלא »
וידאו

הצעד הראשון בעבודה על זוגיות

מה הסיבה שהרבה זוגות מנסים לעבוד לא מעט זמן על מערכת הנישואין שלהם ולא מצליחים. מובילה אותם חשיבה הגיונית שאומרת "יש לנו בעיות, הן נערמו עם השנים, ולכן אנחנו צריכים לשבת, לפתוח דף חדש, והם באמת מנסים לפתור את הקשיים ממקום טוב, אבל זה לא עובד. מהר מאוד הם מגלים שהמערכת חוזרת לסחרור הקודם שליווה אותם במשך שנים, מה הסיבה שזה קורה? מדוע אנשים כל כך חכמים ורציניים עם רצון וכנות גדולה לא מצליחים לפתור את הבעיות שלהם, ואיך ניתן בכל אופן לעשות את זה בצורה מועילה יותר?

לתוכן המלא »
וידאו

זוגיות בתקופת החגים

נתונים סטטיסטיים ברורים מראים שבתקופה שלאחר החגים, במיוחד לאחר חגי תשרי יש עלייה גבוהה באחוזי המתגרשים. אם ניקח בחשבון את אותם שעדיין לא מרשים לעצמם להתגרש פורמלית אבל מתנתקים האחד מהשני ובעצם מתגרשים רגשית, וכמו כן, אם ניקח בחשבון את אלו שפונים לתהליכי ייעוץ וטיפול, נראה שאנחנו מדברים בעצם על תנועה גדולה מאוד של זוגות שלאחר החגים מתמודדים עם שברי הנישואין – הם עשויים לפנות לעורכי דין, למטפלים, או להתבוסס בתוך ביצת המצוקה האישית שלהם מבלי לעשות עם זה דבר. מה עושים? למה בכלל זה קורה? איך מתמודדים עם התקופה הזאת?

לתוכן המלא »
אמא וביתה בהתייעצות אצל פסיכולוגית
הנחיית הורים

למה להיות הורה זה כל כך מורכב?

למה להיות הורה זה כל כך מורכב? מה הסיבה שאנחנו עלולים להתערער כשאנחנו מסתכלים על תפקידנו ההורי? כיצד צריך להתייחס לרגשות שליליים שיש לנו כלפי תפקיד ההורות שלנו וכלפי הילדים שלנו?  אנחנו נכנסים לתפקיד ההורי מבלי שנדע באמת מהן דרישות

לתוכן המלא »
איש חושב עם ציור מוח בצבעים מגוונים
וידאו עם כותב מאמר חיצוני

למה כולנו צריכים לתרגל היגיינה רגשית?

אנחנו נלך לרופא כשאנחנו מרגישים שפעת או כשיש לנו כאב מציק. אז למה אנחנו לא הולכים לרופא כשאנחנו מרגישים כאב רגשי: אשמה, אובדן, בדידות? יותר מידי מאיתנו מתמודדים עם בעיות בריאות פסיכולוגיות נפוצות בעצמנו, אומר גאי ווינץ'. אבל אנחנו לא

לתוכן המלא »
אישה זקנה יושבת מהורהרת
וידאו עם כותב מאמר חיצוני

איך אני מתכוונת לחלות באלצהיימר

"יש כ-35 מיליון אנשים בעולם שחיים עם דמנציה מסוג כלשהו, ועד 2030 מעריכים שהמספר יוכפל לכ-70 מיליון. אלה הרבה אנשים. דמנציה מפחידה אותנו. הפרצופים המבולבלים והידיים הרועדות של אנשים עם דמנציה, המספר הגדול של החולים בה, זה מפחיד אותנו. ובגלל הפחד, אנחנו נוטים לעשות אחד

לתוכן המלא »
איש מזדקן ומאושר
וידאו עם כותב מאמר חיצוני

נקודת מבט חיובית על הזדקנות

במאה ה-20 הוספנו מספר חסר-תקדים של שנים לחיינו, אך האם איכות החיים השתפרה באותה מידה? למרבה ההפתעה, התשובה היא "כן!" ב-TEDxWomen, הפסיכולוגית לורה קרסטנסן מציגה מחקר המוכיח שככל שבני האדם מזדקנים הם נעשים מאושרים יותר, מרוצים יותר ובעלי השקפה חיובית

לתוכן המלא »
מכור לאלכוהול
וידאו עם כותב מאמר חיצוני

מה שאתם יודעים על התמכרות, לא נכון!

מה באמת גורם להתמכרות – לכל דבר מקוקאין ועד לטלפונים חכמים? ואיך אנו יכולים להתגבר על זה? יוהאן הארי ראה את השיטות הנוכחיות שלנו נכשלות ממקור ראשון, כשהוא צפה ביקיריו נאבקים כדי להתמודד עם ההתמכרויות שלהם. הוא התחיל לתהות למה

לתוכן המלא »
error:
גלילה לראש העמוד